Zakup kota

Przed kupnem jakiegokolwiek zwierzęcia do domu należy bardzo mocno się nad tym zastanowić, przemyśleć decyzję i rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw.
Zwierzątko w domu to nie tylko radość i nowy towarzysz ale również i nowe obowiązki. Zakup, tak jak wspomnieliśmy, powinien być przemyślany a nie poczyniony pod przypływem chwili, „mody” czy nagłej zachcianki np.: dziecka.
Każda istota żywa potrzebuje opieki, dbania, pożywienia, pielęgnacji. Trzeba sobie uświadomić, że kupując kota czy psa czynimy to na lata a nie na kilka dni czy miesięcy.
Owszem posiadanie nowego, oddanego przyjaciela jakim jest kot czy pies niesie za sobą radość, wesołe i zabawne sytuacje ale także i te smutniejsze, czasem bardzo problematyczne. Przede wszystkim gdy nasz pupil zachoruje, a co z tym związane to czasami nieprzespane noce, dodatkowe koszty /często niemałe/. Dlatego sugerowanie się takimi rzeczami jak to, że kotów nie trzeba wyprowadzać bo uczą się załatwiać do kuwety, kot je wszystko a w pobliskim markecie mamy dużo tanich karm, więc utrzymanie kota jest bardzo tanie i mało problematyczne, to niestety błędne podejście.
Nie zniechęcamy oczywiście do zakupu kota, gdyż nie ma piękniejszych momentów jak zdrowy, piękny koteczek wdrapujący się nam na kolana, który tuli się i z wielką miłością mruczy nam do ucha najpiękniejsze melodie.
Pamiętajmy, że radość i zdrowie naszego pupila to duma i nagroda dla jego właściciela.

Zasady kupna kociąt:

  • kocięta opuszczają hodowle po min. osiągnięciu 12 tygodnia życia (odrobaczone i zaszczepione oraz nauczone korzystania z kuwety i drapaka)

  • cena zależna jest od budowy ciała, umaszczenia, wieku jak również przeznaczenia (kot na kolanka, wystawowy, hodowlano-wystawowy)

  • rezerwacja kota musi być potwierdzona wpłatą zadatku w wysokości 1/3 ustalonej ceny – w przypadku nagłej rezygnacji z zakupu lub nieodebrania kotka w wyznaczonym terminie bez wcześniejszego ustalenia, zadatek nie zostanie zwrócony
    zadatek należy wpłacić na konto bankowe
    ING Bank Śląski/o. Wrocław 12 1050 1575 1000 0091 3879 1091

  • hodowca ma prawo odmówić sprzedaży kota, jeżeli uzna, że kotek nie będzie miał godnych warunków mieszkalnych jak również zapewnionej prawidłowej opieki

  • kupujący otrzyma stosowne dokumenty oraz wprawkę dla kotka (umowę, rodowód, książeczkę zdrowia, karmę do której jest przyzwyczajony, zabawkę oraz porady jak dbać o kociaka

Informacje na temat dostępnych kociąt zamieszczane są na bieżąco w dziale Kocięta.

Osoby zainteresowane posiadaniem kota rasy Ragdoll z naszej hodowli zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontakt lub telefonicznie*

*informujemy, że nie odpowiadamy na sms-y, a w szczególności na sms-y typu: „czy są kotki i po ile?”