Hodowla

   Hodowli kotów różnych ras w Polsce jest bardzo dużo, w tym rasy Ragdoll. Opinii na temat hodowli jak w każdej dziedzinie jest wiele, pochlebne jak również negatywne.  Nie popieramy natomiast klubów i stowarzyszeń niezrzeszonych w międzynarodowych organizacjach należących do  World Cat Congress /WCC/, a przez to jesteśmy  przeciwni „masowej produkcji” kotów i łamaniu wszelkich obowiązujących norm, bo to przekłada się na wykorzystywanie zwierząt.

  Nasza hodowla jest hodowlą domową, a koty są tak jak i my domownikami. Poświęcamy im wiele uwagi i czasu aby czuły się kochane. Karmione są karmami zbilansowanymi zgodnie z zapotrzebowaniem kota na różne składniki pokarmowe. Oczywiście jedzenie dopasowane jest także do „gustu kulinarnego” kota.
Koty badamy systematycznie i odrobaczamy. Opiekę nad naszą hodowlą sprawuje lekarz weterynarii –p. Szymon Zimniak z Przychodni ARKADIA II w Smolcu.
Hodowlę prowadzimy zgodnie z wymogami formalno-prawnymi dotyczącymi hodowli kotów rasowych. Przestrzegamy zasady kot „rasowy = rodowodowy”. Należymy do Polskiego Związku Felinologicznego (PZF) a przez to World Cat Federation (WCF).